ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΑΝΟΛΕΡΟ

15/1/2011

Αλάνια μου Καλησπέρα σας...Νέο ταμείο είχαμε χτες με το γκολ γκολ της Λεβερκούζεν απέναντι στην Ντορτομουντ να περνάει καθώς και ο 1 της Σίενα...Σήμερα έχουμε ένα αρκετά καλό κουπονάκι και τα ματσάκια που ξεχωρίζουν από αυτό είναι:

201:ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΚΕΡΚΥΡΑ: 1 (1,65)

Δεν ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο «Καυταντζόγλειο» ο Ατρόμητος και αν και έδειχνε να κρατάει, στις καθυστερήσεις δέχθηκε το γκολ από το Γιάκομπ. Στην επανάληψη ήταν καλύτερος, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στο γκολ. Στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη. Τιμωρημένος για σήμερα ο Τάτος. Μεγάλη πρόκριση στο Κύπελλο για την Κέρκυρα με το 5-3 στα πέναλτι επί του Ηρακλή. Ακολουθεί ο Ολυμπιακός Βόλου. Στο πρωτάθλημα δεν μπόρεσε να προβάλλει αντιστάσεις στον Ολυμπιακό, παρά μόνο για ένα ημίχρονο και ηττήθηκε με 2-0. Στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Μοναδικός αμφίβολος ο Βενέτης.

215:ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ - ΑΡΣΕΝΑΛ: ΓΚΟΛ - ΓΚΟΛ (1,65)

Ντέρμπι του Λονδίνου. Πρώτο βήμα πρόκρισης για τη Γουέστ Χαμ στον τελικό του Λιγκ Καπ με το 2-1 επί της Μπέρμιγχαμ. Η ομάδα παραμένει στην τελευταία θέση με 20 βαθμούς, ενώ παραδόξως ο Αβραάμ Γκραντ συνεχίζει στον πάγκο. Ταπεινωτική ήττα με 5-0 στην έδρα της Νιούκαστλ την περασμένη αγωνιστική. Δανεικός από τη Σίτυ ήρθε ο Μπριτζ. Τιμωρημένος ο Ομπίνα, αμφίβολοι Ιλούνγκα και Γιάκομπσεν. Ήττα με 1-0 στην έδρα της Ίπσουιτς για την Άρσεναλ μεσοβδόμαδα στον πρώτο ημιτελικό του Λιγκ Καπ. Στις καθυστερήσεις γλίτωσε τον αποκλεισμό από τη Λιντς στο «Έμιρεϊτς», ισοφαρίζοντας σε 1-1 και στέλνοντας σε επαναληπτικό το ζευγάρι. Τιμωρημένος ο Σανιά, παραμένει εκτός ο Σκιλασί.